mgr Witold Szczepański – trener

mgr Witold Szczepański – trener

Witold Szczepański – trener , absolwent z wyróżnieniem w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Sport. Trener Przygotowania Motorycznego AWF oraz certyfikowany Trener Personalny.

Interesuje się treningiem w ujęciu funkcjonalnym i medycznym, ukończył wiele szkoleń w tym zakresie: BodyWork Movement Expert, Ocena funkcjonalna FMS lvl.1, lvl.2, TM Academy: Trening Medyczny. Współpracuje zarówno ze sportowcami chcącymi poprawić swoje zdolności motoryczne, jak i amatorami dopiero rozpoczynającymi przygodę z aktywnością fizyczną.

Sport towarzyszy mu od najmłodszych lat, od piłki nożnej poprzez siatkówkę, aby ostatecznie związać się z wioślarstwem, gdzie osiągnął wiele sukcesów: medale Mistrzostw Polski Seniorów, tytuły Akademickiego Mistrza Polski, reprezentowanie Młodzieżowej Kadry Narodowej w wioślarstwie. Wiedzę oraz doświadczenie z dziedziny treningu przekłada w pracy ze swoimi podopiecznymi, kładąc nacisk na indywidualizację procesu treningowego.

Cały czas poszerza swoje horyzonty i kompetencje trenerskie. Zgadza się ze słowami, że: „Ćwiczenia fizyczne to nie coś w rodzaju lekarstwa, które zaczynamy stosować, gdy pojawi się problem. To, coś, co i tak musimy robić, coś, czego brak sprawi, że kłopoty będą nam towarzyszyły zawsze”.